12 Years Factory wholesale melamine two tone ashtray to Sao Paulo Manufacturers
12 Years Factory wholesale melamine two tone ashtray to Sao Paulo Manufacturers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT071 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 12.9 cm |
| Width | 12.9 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 10 |
| Shipping Weight (kg) | 11.3 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Affordable Types of Dinnerware Sets
To constantly improve the management system by virtue of the rule of "sincerely, good faith and quality are the base of enterprise development", we widely absorb the essence of related products internationally, and constantly develop new products to meet the demands of customers for 12 Years Factory wholesale melamine two tone ashtray to Sao Paulo Manufacturers, The product will supply to all over the world, such as: Kenya , Adelaide , Bolivia , We focus on providing service for our clients as a key element in strengthening our long-term relationships. Our continual availability of high grade products in combination with our excellent pre-sale and after-sales service ensures strong competitiveness in an increasingly globalized market.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Hope it can bring you a wonderful information.
For the full information, please find on: http://amzn.to/1l4zFPH
This is a very professional wholesaler, we always come to their company for procurement, good quality and cheap.











