13 Years Manufacturer 6inch Melamine Sushi Plate to Latvia Factories
13 Years Manufacturer 6inch Melamine Sushi Plate to Latvia Factories Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Melamine Sushi Plate |
| Item No. | PT007 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 15.1 cm |
| Width | 15.1 cm |
| Height | 2.1 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.6 |
| Shipping Weight (kg) | 8.6 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
The very rich projects management experiences and one to one service model make the high importance of business communication and our easy understanding of your expectations for 13 Years Manufacturer 6inch Melamine Sushi Plate to Latvia Factories, The product will supply to all over the world, such as: Tunisia , Costa rica , Kuwait , We've a good reputation for stable quality solutions, well received by customers at home and abroad. Our company would be guided by the idea of "Standing in Domestic Markets, Walking into International Markets". We sincerely hope that we could do business with customers both at home and abroad. We expect sincere cooperation and common development!
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
+91-95698-17398 ; +91-98550-43266) – AMAN Anchor / Vj / Rj / Showmaker Hosted for Ektras – conference and GALA night (BAND BAAJA BAARAT) Ektra …
Watch the Krylon Spraydown to see Mark & Theresa Clement search a garage sale for items to refinish & use to redecorate their patio using only ColorMaster Paint + Primer & with only $100 to spend. To learn more about the Krylon Spraydown, visit www.krylon.com/projects/krylon-spraydown/color-it-yours
Goods just received, we are very satisfied, a very good supplier, hope to make persistent efforts to do better.











