2 Years’ Warranty for melamine windproof ashtray for Bolivia Importers
2 Years’ Warranty for melamine windproof ashtray for Bolivia Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 6inch Round Melamine Windproof Ashtray |
| Item No. | AT001 |
| Shape | Round |
| Body Color | Black |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 20pcs/box,40pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 14.5 cm |
| Width | 14.5 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 8.8 |
| Shipping Weight (kg) | 10 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
In an effort to provide you advantage and enlarge our business enterprise, we even have inspectors in QC Staff and assure you our greatest provider and item for 2 Years’ Warranty for melamine windproof ashtray for Bolivia Importers, The product will supply to all over the world, such as: Somalia , Mumbai , Latvia , Now, we professionally supplies customers with our main merchandise And our business is not only the "buy" and "sell", but also focus on more. We target to be your loyal supplier and long-term cooperator in China. Now, We hope to be the friends with you.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Pocky is a very popular treat in Japan and a hit among teenagers.[citation needed] In bars it is sometimes served with a glass of ice water.[citation needed] It also …
Perfect services, quality products and competitive prices, we have work many times, every time is delighted, wish continue to maintain!











