Cheapest Price melamine divided tray to Maldives Factory
Cheapest Price melamine divided tray to Maldives Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 15.5inch Melamine Divided Tray |
| Item No. | TR088 |
| Shape | Rectangle |
| Body Color | Orange |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 3pcs/box,12pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 29.5 cm |
| Width | 39.5 cm |
| Height | 2.8 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 7.8 |
| Shipping Weight (kg) | 8.8 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Top Ten Power Toothbrushes
We attempt for excellence, provider the customers", hopes to be the most beneficial cooperation team and dominator enterprise for staff, suppliers and shoppers, realizes value share and continuous advertising for Cheapest Price melamine divided tray to Maldives Factory, The product will supply to all over the world, such as: Thailand , Armenia , Uzbekistan , We taking advantage of experience workmanship, scientific administration and advanced equipment, ensure the product quality of production, we not only win the customers' faith, but also build up our brand. Today, our team is committed to innovation, and enlightenment and fusion with constant practice and outstanding wisdom and philosophy, we cater to the market demand for high-end products, to do professional products.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
ITALIANO MELAMINE TVC
Client: Pran-RFL Group
Brand: ITALIANO MELAMINE
Head of Marketing: Morshed Muneem
Brand Manager: Fahim hossain
Agency: Grey
Production House: aida motion
Director: Hassan Toufik Ankur
DOP: Jogendra Panda
1st AD: Konic Hilali
AD’s: Anisul Aupo & Amin Al Masum
Casting Director: Ziaul Karim Zia
Line-Producer: Sondipon Manna
Production Designer: Zonayed Mostafa
Art Director: Quazi Tanvir Rashid Apu & Omar Faruq
Asst. Art: Israt Zara Mejbauddin
Light Graffer: Monir Shetty
Hair & Make Up: Manik Rahman
Costume: Nafiz Ahmed
Production Manager: Mosharraf Hossain Mollik
Accounts : Ruhul Imran
Online-Edit: Rana Shikder
Edit : Rashaduzzaman Shohag
Color : Rashaduzzaman Shohag
Post Production Supervisor : Monem Mollah
Sound Studio: Audio people
Music : Shaikh Shaikat
Sound Design: Sayba Talukder
CG: Asm Kawsar
Office Staff: Nurer Nabi
Cast:
Khaled Hossain Sujon Irin Afrose Suzana Kabir Hritika Islam Sanzida Tonni Ziaul Karim Zia, Imran, Salman Creativee Masti Palak Sathy Khan Prety Chowdhury, Dpi Juton
As an international trading company, we have numerous partners, but about your company, I just want to say, you are really good, wide range, good quality, reasonable prices, warm and thoughtful service, advanced technology and equipment and workers have professional training, feedback and product update is timely, in short, this is a very pleasant cooperation, and we look forward to the next cooperation!











