Discount Price melamine two tone ashtray Wholesale to Spain
Discount Price melamine two tone ashtray Wholesale to Spain Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT071 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 12.9 cm |
| Width | 12.9 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 10 |
| Shipping Weight (kg) | 11.3 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
We insist about the theory of growth of 'High excellent, Performance, Sincerity and Down-to-earth working approach' to offer you with great company of processing for Discount Price melamine two tone ashtray Wholesale to Spain, The product will supply to all over the world, such as: New Orleans , Montreal , Leicester , We have now a large share in global market. Our company has strong economic strength and offers excellent sale service. Now we have established faith, friendly, harmonious business relationship with customers in different countries. , such as Indonesia, Myanmar, Indi and other Southeast Asian countries and European, African and Latin American countries.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
PRESTO — unique pan with a raised rim and rounded bottom for easy stirring/mixing of pasta/any other meals directly in the pan. Provided with high-quality non-stick coating against overcooking. Suitable for electric, gas and vitro-ceramic cookers. Dishwasher safe. 3-year warranty.
The company has a good reputation in this industry, and finally it tured out that choose them is a good choice.










