Factory best selling melamine soap dish to Guatemala Importers
Factory best selling melamine soap dish to Guatemala Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5.5inch Triangle Melamine soap dish |
| Item No. | PT223 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | Blue |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 14 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 1.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.4 |
| Shipping Weight (kg) | 7.5 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Benefits of Melamine Dinnerware
Top Ten Power Toothbrushes
We can constantly satisfy our respected customers with our good high quality, good price tag and good support due to we have been additional specialist and extra hard-working and do it in cost-effective way for Factory best selling melamine soap dish to Guatemala Importers, The product will supply to all over the world, such as: belarus , United States , Poland , It is our customers' satisfaction over our products and services that always inspires us to do better in this business. We build mutually beneficial relationship with our clients by giving them large selection of premium car parts at marked down prices. We offer wholesale prices on all our quality parts so you are guaranteed greater savings.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Shop Sango at the Dining amp; Entertaining store. Free Shipping on eligible items. Everyday low prices save up to 50 …
For more details please visit: http://po.st/nNiVYU Thank You!
Great Sango 40-piece Nova Brown Stoneware Dinnerware Set Dinnerware Sets Review
Sango 40-piece Nova Brown Stoneware Dinnerware Set Dinnerware Sets For Sale
Sango 40-piece Nova Brown Stoneware Dinnerware Set Dinnerware Sets Unboxing
Review Sango 40-piece Nova Brown Stoneware Dinnerware Set Dinnerware Sets Product
https://www.youtube.com/watch?v=sspevVyn0p0
Colourful and interactive child’s puzzle tray with cutlery, cup and plate.
Tray, plate, knife, spoon, fork and cup all of the parts slot into place to form a puzzle. Made from melamine and dishwasher safe, this colourful interactive dinner tray from Royal VKB can be used to teach the correct table setting at mealtimes.
Royal VKB offer surprising and innovatively designed products that are both smart and beautiful to use. Their products are based on Dutch thinking and always have a feature that makes your heart beat faster. With Royal VKB products, dealing with food becomes a pleasant and joyful experience that makes you feel proud of who you are and what you do. Royal VKB make food smile at you!
Designed for Royal VKB by Wendy Boudewijns, the puzzle tray is supplied in a gift box.
Available to buy from www.allupandon.co.uk/storage/royalvkb
The company comply with the contract strict, a very reputable manufacturers, worthy a long-term cooperation.











