Factory making melamine coasters for Danish Manufacturer
Factory making melamine coasters for Danish Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Melamine Coasters |
| Item No. | PT175 |
| Shape | Round |
| Body Color | Colorful |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 40pcs/box,400pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 0.4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 12.4 |
| Shipping Weight (kg) | 13.5 |
Product detail pictures:





Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Top Ten Power Toothbrushes
Fast and superior quotations, informed advisers to help you choose the correct merchandise that suits all your requirements, a short generation time, responsible quality control and different services for paying and shipping affairs for Factory making melamine coasters for Danish Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Ottawa , Cambodia , Oslo , We welcome you to visit our company and factory. It is also convenient to visit our website. Our sales team will offer you the best service. If you need more information, please feel free to contact us by E-mail or telephone. We are sincerely hope to establish a good long-term business relationship with you through this opportunity, based on equal, mutual benefit from now till the future.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
In this video I show you the Buy Mr. Clean Magic Eraser Cleaning Pads 8-Count Box on ✓ FREE SHIPPING on qualified. For more details please visit: http://po.st/KEOezM Thank You!
Great Mr Clean Magic Eraser Cleaning Pads 8-Count Bo Review
Mr Clean Magic Eraser Cleaning Pads 8-Count Bo Test
Mr Clean Magic Eraser Cleaning Pads 8-Count Bo Unboxing
Review Mr Clean Magic Eraser Cleaning Pads 8-Count Bo Hands-on
https://www.youtube.com/watch?v=U_g1_1MCl6E
http://www.newel.com/PreviewImage.aspx?ItemID=7948 – Newel.com: Antique English Victorian oval silver plate tray with handles and scalloped edge and etched border (English, Victorian, accessories, tray/serving platter, silver-plate) (Newel Art and Antiques, New York City)
The after-sale warranty service is timely and thoughtful, encounter problems can be resolved very quickly, we feel reliable and secure.











