Factory Price melamine cake stand to Cyprus Factory
Factory Price melamine cake stand to Cyprus Factory Detail:
| Specification | |
| Item Name | 13.75inch Melamine Cake Stand |
| Item No. | TR001 |
| Shape | Round |
| Body Color | Colorful |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 1pcs/box,2pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 35 cm |
| Width | 35 cm |
| Height | 15 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 1.4 |
| Shipping Weight (kg) | 2.5 |
Product detail pictures:



Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
It adheres on the tenet "Honest, industrious, enterprising, innovative" to develop new items frequently. It regards buyers, success as its very own success. Let us produce prosperous future hand in hand for Factory Price melamine cake stand to Cyprus Factory, The product will supply to all over the world, such as: Uruguay , Cologne , Karachi , We've got constructed strong and long co-operation relationship with an enormous quantity of companies within this business in Kenya and overseas. Immediate and professional after-sale service supplied by our consultant group has happy our buyers. Thorough Info and parameters from the merchandise will probably be sent for you for any thorough acknowledge. Free samples may be delivered and company check out to our corporation. n Kenya for negotiation is constantly welcome. Hope to get inquiries type you and construct a long-term co-operation partnership.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Website:http://www.zjmchina.com/
Email:service@zhongji.com
We manufacture EPS, Sandwich Panel and 3D Panel Production Lines since 1992. Joint venture with a German manufacturer of
EPS machinery.The first drafter of the China National Standards for 3D Panel. Z-Lock Panel for cold room.
Our factory is located at the Qingpu Industrial, As the leading and reliable manufacturer of EPS, 3D Panel and Sandwich
Panel Machines, we are mainly engaged in the research & development of our products, machine manufacturing, plant
designing, and talent training.
As a founding member of the Tsinghua Educational Funds, we invested and launched the EPS course at Jilin Science &
Technology Foreign Language Institute. We are the first drafter of the China National Standards for 3D Panel.
We export various EPS Machines, Sandwich Panel Machines, and 3D Panel Machines to worldwide. With our well organized and
perfect customer service network.
The Mineral Wool Sandwich Panel Production Line produced by Zhongji has achieved the strip cutting of 250mm thick of
high-density mineral wool panel, automatic conveying, flip angle of 90.c , as well as the saw cutting , automatic staking
and wrapping of the sandwich panel after production, and can produce different models of wall panels, roof panels, door
panels and cold storage panels, etc.
As the pioneer and manufacturer of EPS, Sandwich Panel and 3D Panel Production Lines, we at Zhongji relentlessly work
hard to improve the quality of our products and services and develop new innovative ideas to keep pace with the current
trend in high-end technology in this field; all in the bid to satisfy our valued customers requirements.
We warmly welcome friends and all those interested in our products and services to visit our factory in Shanghai, China!
PRODUCT CENTER
Polyurethane Machine
EPS Machine
Roll Forming Machine
3D Panel Machine
Sandwich Panel Machine
ICF Panel Machine
We always believe that the details decides the company's product quality, in this respect, the company conform our requirements and the goods are meet our expectations.











