Factory Promotional melamine two tone ashtray Supply to Bulgaria
Factory Promotional melamine two tone ashtray Supply to Bulgaria Detail:
| Specification | |
| Item Name | 5inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT071 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 12.9 cm |
| Width | 12.9 cm |
| Height | 3.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 10 |
| Shipping Weight (kg) | 11.3 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Affordable Types of Dinnerware Sets
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
Our company promises all users of the first-class products and the most satisfying post-sale service. We warmly welcome our regular and new customers to join us for Factory Promotional melamine two tone ashtray Supply to Bulgaria, The product will supply to all over the world, such as: Armenia , New Orleans , Iceland , Whether selecting a current product from our catalog or seeking engineering assistance for your application, you can talk to our customer service center about your sourcing requirements. We are looking forward to cooperating with friends from all over the world.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Although we are a small company, we are also respected. Reliable quality, sincere service and good credit, we are honored to be able to work with you!











