High Quality Industrial Factory melamine popcorn bucket to New Orleans Importers
High Quality Industrial Factory melamine popcorn bucket to New Orleans Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Square Melamine Popcorn Bucket |
| Item No. | BW269 |
| Shape | Square |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24set/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 15.6 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 4.5 |
| Shipping Weight (kg) | 5.6 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
We insist on offering high quality production with good business concept, honest sales and the best and fast service. it will bring you not only the high quality product and huge profit, but the most significant is to occupy the endless market for High Quality Industrial Factory melamine popcorn bucket to New Orleans Importers, The product will supply to all over the world, such as: Marseille , Toronto , Serbia , We have won a good reputation among overseas and domestic clients. Adhering to the management tenet of "credit oriented, customer first, high efficiency and mature services", we warmly welcome friends from all walks of life to cooperate with us.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Peppa pig and george pig go swimming with Daddy & Mummy Pig.
Subscribe: https://goo.gl/vocHbr
This game is part of the Peppa Pig Holiday app which is available to download from iTunes, Amazon & Google app store.
http://www.p2games.co.uk/peppa-pig-holiday
Please watch our other Peppa Pig videos:
Peppa Pig Dressing up:
Peppa pig making Ice Cream:
Peppa pig playing Tug Of War:
Peppa Pig playing Long Jump:
Peppa Pig playing Obstacle race:
PEPPA PIG WORLD ☀ ALL RIDES AND ATTRACTIONS at Paulton’s Park:
Subscribe for Surprises – https://goo.gl/vocHbr
Please Share this video with your family and friends. Thank you!
Please visit our Channel for more videos – https://www.youtube.com/c/LittleWondersTV
❤ Follow Us ❤
Facebook: http://on.fb.me/1686Muv
Twitter: https://goo.gl/s50ZUA
Google Plus: https://goo.gl/hoJwgY
Blogger: http://goo.gl/w0L3iu
Instagram: https://goo.gl/m0lOMq
Pinterest: https://goo.gl/PFr8kx
Gift Set Dinner Set By Srithaisuperware
www.superwarepremium.com
This enterprise in the industry is strong and competitive, advancing with the times and develop sustainable, we are very pleased to have a opportunity to cooperate!










