New Fashion Design for melamine chip and dip plate Wholesale to St. Petersburg
New Fashion Design for melamine chip and dip plate Wholesale to St. Petersburg Detail:
| Specification | |
| Item Name | 13inch Round Melamine Chip and Dip Plate |
| Item No. | PT070 |
| Shape | Round |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 6pcs/box,24pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 33 cm |
| Width | 33 cm |
| Height | 2.4 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 6.5 |
| Shipping Weight (kg) | 7.7 |
Product detail pictures:





Related Product Guide:
Choosing The Best Dog Bowl and Feeder for Your Dog
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
We also offer product sourcing and flight consolidation services. We have our own factory and sourcing office. We can provide you with almost every type of product related to our product range for New Fashion Design for melamine chip and dip plate Wholesale to St. Petersburg, The product will supply to all over the world, such as: Costa Rica , Paraguay , Malaysia , Each product is carefully made, it will make you satisfied. Our products in the production process have got strictly monitored, because it is only to provide you the best quality, we will feel confident. High production costs but low prices for our long-term cooperation. You can have a variety choices and the value of all types are same reliable. If you have any question, do not hesitate to ask us.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
ซุปเปอร์แวร์ ซุปเปอร์ ซันเดย์ 14/02/2016 Happy Valentine Day ที่สาขาชลบุรี กับบรรยากาศ หวานแหวว เข้ากับเทศกาล ทั้งสินค้า สาขาตกแต่งหัวใจ และ สินค้า ที่เข้ากับเทศกาลแห่งความรัก ของขวัญซุปเปอร์แวร์ มีเยอะมากๆ
*รับสมัครสมาชิกทั่วประเทศ รับสินค้าปลายทางได้ที่ 7-11 ทุกสาขาสะดวก
เพิ่มเติม ติดต่อ กุ้ง ศรีไทยซุปเปอร์แวร์ ผจก.หน่วยอาวุโส
083-1116652 โทรและ ไอดี
Product quality is good, quality assurance system is complete, every link can inquire and solve the problem timely!










