Newly Arrival melamine round ashtray for New Orleans Manufacturer
Newly Arrival melamine round ashtray for New Orleans Manufacturer Detail:
| Specification | |
| Item Name | 4inch Round Melamine Two Tone Ashtray |
| Item No. | AT008 |
| Shape | Round |
| Body Color | Red |
| Decal Color | 4 colors print (if need) |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,72pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 10 cm |
| Width | 10 cm |
| Height | 4.5 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 5.8 |
| Shipping Weight (kg) | 6.8 |
Product detail pictures:

Related Product Guide:
Top Ten Power Toothbrushes
Benefits of Melamine Dinnerware
We emphasize enhancement and introduce new solutions into the market just about every year for Newly Arrival melamine round ashtray for New Orleans Manufacturer, The product will supply to all over the world, such as: Panama , Karachi , Zimbabwe , We have a excellent team supplying professional service, prompt reply, timely delivery, excellent quality and best price to our customers. Satisfaction and good credit to every customer is our priority. We are sincerely looking forward to cooperate with customers all over the world. We believe we can satisfy with you. We also warmly welcome customers to visit our company and purchase our products.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
Collection By Balvi Featured Home Décor
More Deals Details: https://clipadvise.com/deal/view?id=Amazon-balvi-Home-D%C3%A9cor-2017
Shop for Featured Home Décor Collection By Balvi Spring 2017 Collection
Balvi – Wall clock Coffee metal 1xAA Coffee metal 1xAA
Balvi – Match Box shape ashtray. The lid prevents bad smell. Black colour. Made in melamine shape ashtray. The lid prevents bad smell. Black colour. Made…
Balvi – Door mat Ticket rubber Ticket rubber
Balvi – Door mat Beware of Dog Beware of Dog
Balvi – Photo Film photo album. 48 adhesive sides of 11×8 inches. Each side has a transparent film for protection. Quirky design. Preserve and arrange your original photos. photo album. 48 adhesive sides of 11×8 inches. Each side has…
Balvi – Match Box shape ashtray. The lid prevents bad smell. White colour. Made in melamine shape ashtray. The lid prevents bad smell. White colour. Made…
Balvi – Ashtray 8-ball melamine ball melamine
Balvi – Door mat Airport rubber Airport rubber
Try also: #Balvi-
説明
In China, we have purchased many times, this time is the most successful and most satisfactory, a sincere and realiable Chinese manufacturer!










