OEM Factory for melamine pizza plate for Curacao Importers
OEM Factory for melamine pizza plate for Curacao Importers Detail:
| Specification | |
| Item Name | 9inch Melamine Pizza Plate |
| Item No. | PT180 |
| Shape | Triangle |
| Body Color | White |
| Decal Color | 4 colors print |
| Finish | Glossy |
| Style | Fashion |
| Motif Design | Customized |
| Shape Design | OEM/ODM |
| Test Standard | FDA,PROP 65,EN71,LFGB etc. by SGS or ITS |
| Packaging | 12pcs/box,96pcs/carton |
| Dimensions | |
| Length | 22.3 cm |
| Width | 22.3 cm |
| Height | 1 cm |
| Capacity | N/A |
| Material | |
| Body Material | 100%melamine |
| Decal Material (if need) | 4 colors print (CMYK), or spot color printing, RoHS certificate |
| Imprint (if need) | Seiko ink type 1000 or other type, RoHS certificate |
| Accessories Information | |
| Lid included | No |
| Other | No |
| Weights | |
| Net Weight (kg) | 10 |
| Shipping Weight (kg) | 11.3 |
Product detail pictures:


Related Product Guide:
The Benefits Of Using Silicone Kitchen Utensils
Affordable Types of Dinnerware Sets
In order to give you convenience and enlarge our business, we also have inspectors in QC Team and assure you our best service and product for OEM Factory for melamine pizza plate for Curacao Importers, The product will supply to all over the world, such as: Colombia , The Swiss , Rio de Janeiro , Our solutions have national accreditation standards for experienced, premium quality items, affordable value, was welcomed by people around the globe. Our goods will continue to increase in the order and look forward to cooperation with you, Really should any of those products be of interest to you, please letus know. We are going to be pleased to give you a quotation up on receipt of one's detailed specifications.
FAQ: 1.Q: Where is your factory located? How can I visit there? A: Our factory is located in Guangdong province, China. Warmly welcome to visit us! 2.Q: What is the material of your products? A: The material is melamine. 3.Q: How can I get some samples? A: We can send the samples by Express/DHL/FedEx/UPS etc. 4.Q: How does your company do regarding quality control? A: We have a very strict QC system. Our inspectors have been closely monitoring the production process from the selection of raw materials to the final step of the finished products. 5.Q: Can you print our logo on the product & packing? A: Yes, We can print your logo on our products. 
| * Do Not Touch On Fire Directly | |
|---|---|
| * Do Not Washing By Steelwire Ball | |
| * Non-Microwave Ovens | |
| * Dishwasher Safe |
This is a follow up video that better shows how to use the Wagner Flexio 590 Paint Sprayer. I have another video reviewing it. Check out my YouTube channel for more DIY videos. I have every step of fully renovating this condo. Enjoy!
As a veteran of this industry, we can say that the company can be a leader in the industry, select them is right.











